Jesień Ludów lat 1989-91 to dla nas etap, a nie zakończenie procesu demokratyzacji kontynentu“

Nowości

Eastbook Media School

1 września 2016

Już we wtorek 6 września rozpoczniemy cykl szkoleń Eastbook Media School dla ukraińskich dziennikarzy. Szkolenia odbędą się we wrześniu i w październiku w Kijowie. Zajęcia poświęcone nowym technikom dziennikarskim prowadzić będą polscy i ukraińscy trenerzy. Celem szkoleń jest wzmocnienie kompetencji dziennikarzy pracujących dla lokalnych ukraińskich mediów.

Uczestnicy Eastbook Media School przygotują pod okiem ekspertów materiał dziennikarski na wybrany przez siebie temat. Prezentacja materiałów odbędzie się w trakcie wizyty studyjnej w Warszawie na którą zaprosimy uczestników.

Organizatorem Eastbook Media School jest Fundacja Wspólna Europa oraz Regional Press Development Institute z Kijowa.

Szkolenia organizujemy dzięki wsparciu udzielonemu ze środków Polsko-Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji finansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz Rządu Kanady.

Вже в цей вівторок, 6 вересня, ми починаємо цикл семінарів Eastbook Media School для українських регіональних журналістів. Тренінги відбудуться у вересні та жовтні у Києві. Заняття, присвячені новим журналістським технікам, будуть вести польські та українські експерти. Метою семінарів є розширення професійних компетенцій журналістів, які працюють в регіональних українських ЗМІ.

Учасники під керівництвом експертів приготують мультимедійний матеріал на одну із актуальних тем для українського суспільства. Презентація матеріалів буде проходити у Варшаві під час ознайомчого візиту українських журналістів.

Організатори Eastbook Media School – Regional Press Development Institute в Києві.

Тренінги реалізується в рамках проекту «Українські регіональні журналісти – разом для якості» за сприяння Польсько-канадської програми підтримки демократії, що співфінансується з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (DFATD).

<< Powrót
a
„Działamy wielokierunkowo, z zapałem podejmując kolejne wyzwania“

O nas

Fundacja Wspólna Europa powstała w grudniu 2010 roku. Tworzą ją pasjonaci i eksperci ds. Europy Wschodniej. Naszym celem jest praca nad zbliżeniem społeczeństw krajów Europy Wschodniej i Unii Europejskiej. Naszą ambicją jest inicjowanie międzynarodowej debaty nad przyszłością całego regionu. Dzielimy się doświadczeniem wolności słowa. Jesień Ludów lat 1989-91 to dla nas etap, a nie zakończenie procesu demokratyzacji kontynentu.

Głównym przedsięwzięciem fundacji jest portal Eastbook.eu. Na jego stronie codziennie informujemy o sytuacji w krajach Europy Wschodniej. W procesie tworzeniu portalu współpracujemy z miejscowymi politykami, ekspertami, blogerami i działaczami organizacji pozarządowych prezentując szerokie, ponadnarodowe spektrum sytuacji w regionie Europy Wschodniej.

Działamy wielokierunkowo, z zapałem podejmując kolejne wyzwania. Z powodzeniem organizujemy debaty, wymiany młodzieży i wizyty studyjne dla studentów z Europy Wschodniej, wzbogacając nasz warsztat o nowe umiejętności i zdobywając kolejne doświadczenia.

Fundacja Wspólna Europa to pełen pomysłów zgrany zespół gotowy sięgać po więcej, by jeszcze więcej i jeszcze sprawniej dawać innym.

Zarząd Fundacji:

Maciej Zaniewicz- Prezes Zarządu
Svitlana Ovcharova – Wiceprezeska Zarządu
Bartosz Tesławski – Sekretarz Zarządu
Kamil Hyszka – Członek Zarządu
Filip Rudnik – Członek Zarządu

Rada Fundacji:

Paweł Purski – Przewodniczący Rady
Łukasz Grajewski – Członek Rady
Krzysztof Nieczypor – Członek Rady
Anna Woźniak-Biriukova – Członkini Rady

Rada Programowa Fundacji:

Jacek Michalak – wiceprezes zarządu ds. rozwoju w firmie Atlas
Jan Piekło – były dyrektor Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI, od 2016 ambasador RP na Ukrainie
Eugeniusz Smolar – członek rady fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych
Leszek Zasztowt – dyrektor Instytutu Historii Nauki PAN, wykładowca akademicki

Pliki do pobrania:

statut spraw krs fwe

„Naszym celem jest praca nad zbliżeniem społeczeństw krajów Europy Wschodniej i Unii Europejskiej“

Działamy

Eastbook.eu

Na łamach Eastbook.eu codziennie informujemy o sytuacji w krajach Europy Wschodniej. Jesteśmy niezależni, unikamy politycznych afiliacji. Z każdym miesiącem powiększamy naszą ofertę i liczbę czytelników. Po sześciu latach systematycznej pracy zbudowaliśmy portal odwiedzany 60 tysięcy razy miesięcznie. W tworzeniu wersji językowych współpracujemy z miejscowymi politykami, ekspertami, blogerami i działaczami organizacji pozarządowych. Więcej…

NGOmap

NGOmap to międzynarodowy program wsparcia dla organizacji pozarządowych z krajów objętych unijnym programem Partnerstwa Wschodniego. Tworzony przed doświadczonych przedstawicieli środowiska pozarządowego jest odpowiedzią na powszechnie zgłaszane potrzeby zacieśniania więzi i kontaktów przekraczając granice państwowe. Łączymy, aby tworzyć fundamenty pod rozwój społeczeństwa obywatelskiego w regionie Europy Wschodniej. Więcej…

Study Tours to Poland

Study Tours to Poland (STP) to wizyty studyjne w Polsce dla studentów i profesjonalistów z krajów Europy Wschodniej. Wizyty służą poznaniu Polski i wymianie doświadczeń w zakresie przemian demokratycznych i społeczno-ekonomicznych. 12-osobowe grupy są zapraszane na kilkunastodniowe wizyty o rozbudowanym programie edukacyjnym. Przeczytaj relację z czwartej edycji w 2014 roku oraz wywiad z koordynatorami programu Study Tour to Poland.

765qwerty765

Między Wschodem a Zachodem

Między Wschodem a Zachodem to coroczne spotkania młodzieży z Polski i Ukrainy trwające od 2010 roku. W tym roku do spotkania dojdzie w Bieszczadach. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Główne działania projektu to warsztaty fotograficzne, integracyjne i wspólne poznawanie różnych zakątków Polski i Ukrainy. 

Debaty "Spór o Wschód"

Pod tym szyldem organizujemy nasze debaty na tematy dotyczące Europy Wschodniej. Dyskutowaliśmy już o Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie, rosyjskich okcydentalistach, współczesnych obliczach Federacji Rosyjskiej, problemach programowych Partnerstwa Wschodniego i sankcjach wobec Białorusi. Każda nasza debata jest transmitowana online i komentowana na Twitterze.

how to get your ex back
zp8497586rq

Inne

Nasza działalność nie kończy się na realizowaniu stałych, cyklicznych działań wymienionych obok. Każdy z nas jest typem społecznika aktywnego 24 godziny na dobę. Ograniczają nas tylko ramy czasowe i brak umiejętności teleportacji, ale i to jest tylko kwestią czasu. Nie wahaj napisać się do nas, gdy masz pomysł na wspólną akcję. Zaprosimy Cię do biura, porozmawiamy. Od tego wszystko się zaczyna.

„Współpracujemy z miejscowymi politykami, ekspertami, blogerami i działaczami organizacji pozarządowych“

Wsparcie

Działamy dzięki zaufaniu i pomocy naszych donatorów i partnerów:

men mszvisehrad

solidarityfundCanadapp

transitionnedfwpn_logo

 

Ty również możesz pomóc! Wystarczy kliknąć w poniższy obrazek, aby przejść do programu, który po wypełnieniu deklaracji automatycznie przekaże 1% podatku na działania Fundacji Wspólna Europa (KRS: 0000373492):

Wypełnij Pity online 2017

„Jeszcze więcej i jeszcze sprawniej dawać innym“

Kontakt

Dane rejestrowe i do faktury:

Fundacja Wspólna Europa
al. Komisji Edukacji Narodowej 98/160
02-772 Warszawa

KRS: 0000373492
NIP: 9512331319
REGON: 142728763

Dane do korespondencji:

Fundacja Wspólna Europa
ul. Flory 5/2
00-586 Warszawa

Prosimy o zapowiedzenie wizyty.

E-mail: kontakt [małpa] wspolna [kropka] org

Telefon: +48 512 203 944

Nr konta: 57 1750 0012 0000 0000 2701 8815 Raiffeisen Polbank

Zachęcamy do wsparcia naszej działalności poprzez wpłacanie darowizn na powyższy numer konta. W tytule przelewu prosimy wpisać „darowizna na cele statutowe”.

 

Do góry