Jesień Ludów lat 1989-91 to dla nas etap, a nie zakończenie procesu demokratyzacji kontynentu“

Nowości

Fundacja Wspólna Europa poszukuje koordynatora/-ki projektu

27 kwietnia 2016

W związku z realizacją projektu „Ukraińscy dziennikarze lokalni – wspólnie dla poprawy jakości” poszukujemy osoby z doświadczeniem w sektorze pozarządowym, która podejmie się kompleksowej koordynacji działań planowanych w Polsce i na Ukrainie.

Miejsce pracy: Warszawa, biuro Fundacji Wspólna Europa

Forma zatrudnienia: do uzgodnienia

Wymiar czasu pracy: 30 godzin tygodniowo

Okres zatrudnienia: ~ od czerwca 2016 r. do 30 listopada 2016 r., z możliwością przedłużenia

Zakres zadań:

– Koordynacja merytoryczna i finansowa projektu „Ukraińscy dziennikarze lokalni – wspólnie dla poprawy jakości” we współpracy z ukraińskim partnerem;

– Organizacja cyklu szkoleń dla ukraińskich dziennikarzy na terenie Ukrainy;

– Organizacja wizyty studyjnej dla ukraińskich dziennikarzy na terenie Polski;

– Całościowa koordynacja projektu, jego monitoring i sprawozdawczość.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy:

wykształcenie: wyższe

doświadczenie zawodowe/staż pracy:  2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze koordynacji projektów pozarządowych lub organizacji wydarzeń publicznych (konferencji, szkoleń, warsztatów)

pozostałe wymagania:

  • znajomość sytuacji mediów w Polsce i na Ukrainie;
  • bardzo dobra znajomość obsługi komputera i pakietu MS Office (przede wszystkim Excel);
  • rzetelność i terminowość,
  • samodzielność,
  • skuteczna komunikacja,
  • znajomość języka polskiego na poziomie C1
  • znajomość języka rosyjskiego na poziom min. B2 (znajomość języka ukraińskiego oraz angielskiego będzie dodatkowym atutem)

Oferujemy rozwój zawodowy w dynamicznej organizacji działającej na rzecz dialogu pomiędzy Polską, a krajami Europy Wschodniej, ciekawe obowiązki, przyjazną atmosferę oraz wsparcie merytoryczne ze strony zespołu.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego w języku polskim do dnia 16 maja 2016 r. na adres: [email protected]. W tytule maila prosimy o wpisanie imienia i nazwiska oraz zwrotu „praca Ukraina”.

Zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane oferty.

Prosimy o dopisanie w aplikacji następującej klauzuli: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z przepisami ustawy z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133, poz. 833 z dnia 21 sierpnia 1997r.). Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

<< Powrót
a
„Działamy wielokierunkowo, z zapałem podejmując kolejne wyzwania“

O nas

Fundacja Wspólna Europa powstała w grudniu 2010 roku. Tworzą ją pasjonaci i eksperci ds. Europy Wschodniej. Naszym celem jest praca nad zbliżeniem społeczeństw krajów Europy Wschodniej i Unii Europejskiej. Naszą ambicją jest inicjowanie międzynarodowej debaty nad przyszłością całego regionu. Dzielimy się doświadczeniem wolności słowa. Jesień Ludów lat 1989-91 to dla nas etap, a nie zakończenie procesu demokratyzacji kontynentu.

Głównym przedsięwzięciem fundacji jest portal Eastbook.eu. Na jego stronie codziennie informujemy o sytuacji w krajach Europy Wschodniej. W procesie tworzeniu portalu współpracujemy z miejscowymi politykami, ekspertami, blogerami i działaczami organizacji pozarządowych prezentując szerokie, ponadnarodowe spektrum sytuacji w regionie Europy Wschodniej.

Działamy wielokierunkowo, z zapałem podejmując kolejne wyzwania. Z powodzeniem organizujemy debaty, wymiany młodzieży i wizyty studyjne dla studentów z Europy Wschodniej, wzbogacając nasz warsztat o nowe umiejętności i zdobywając kolejne doświadczenia.

Fundacja Wspólna Europa to pełen pomysłów zgrany zespół gotowy sięgać po więcej, by jeszcze więcej i jeszcze sprawniej dawać innym.

Zarząd Fundacji:

Maciej Zaniewicz- Prezes Zarządu
Svitlana Ovcharova – Wiceprezeska Zarządu
Bartosz Tesławski – Sekretarz Zarządu
Kamil Hyszka – Członek Zarządu
Filip Rudnik – Członek Zarządu

Rada Fundacji:

Paweł Purski – Przewodniczący Rady
Łukasz Grajewski – Członek Rady
Krzysztof Nieczypor – Członek Rady
Anna Woźniak-Biriukova – Członkini Rady

Rada Programowa Fundacji:

Jacek Michalak – wiceprezes zarządu ds. rozwoju w firmie Atlas
Jan Piekło – były dyrektor Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI, od 2016 ambasador RP na Ukrainie
Eugeniusz Smolar – członek rady fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych
Leszek Zasztowt – dyrektor Instytutu Historii Nauki PAN, wykładowca akademicki

Pliki do pobrania:

statut spraw krs fwe

„Naszym celem jest praca nad zbliżeniem społeczeństw krajów Europy Wschodniej i Unii Europejskiej“

Działamy

Eastbook.eu

Na łamach Eastbook.eu codziennie informujemy o sytuacji w krajach Europy Wschodniej. Jesteśmy niezależni, unikamy politycznych afiliacji. Z każdym miesiącem powiększamy naszą ofertę i liczbę czytelników. Po sześciu latach systematycznej pracy zbudowaliśmy portal odwiedzany 60 tysięcy razy miesięcznie. W tworzeniu wersji językowych współpracujemy z miejscowymi politykami, ekspertami, blogerami i działaczami organizacji pozarządowych. Więcej…

NGOmap

NGOmap to międzynarodowy program wsparcia dla organizacji pozarządowych z krajów objętych unijnym programem Partnerstwa Wschodniego. Tworzony przed doświadczonych przedstawicieli środowiska pozarządowego jest odpowiedzią na powszechnie zgłaszane potrzeby zacieśniania więzi i kontaktów przekraczając granice państwowe. Łączymy, aby tworzyć fundamenty pod rozwój społeczeństwa obywatelskiego w regionie Europy Wschodniej. Więcej…

Study Tours to Poland

Study Tours to Poland (STP) to wizyty studyjne w Polsce dla studentów i profesjonalistów z krajów Europy Wschodniej. Wizyty służą poznaniu Polski i wymianie doświadczeń w zakresie przemian demokratycznych i społeczno-ekonomicznych. 12-osobowe grupy są zapraszane na kilkunastodniowe wizyty o rozbudowanym programie edukacyjnym. Przeczytaj relację z czwartej edycji w 2014 roku oraz wywiad z koordynatorami programu Study Tour to Poland.

765qwerty765

Między Wschodem a Zachodem

Między Wschodem a Zachodem to coroczne spotkania młodzieży z Polski i Ukrainy trwające od 2010 roku. W tym roku do spotkania dojdzie w Bieszczadach. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Główne działania projektu to warsztaty fotograficzne, integracyjne i wspólne poznawanie różnych zakątków Polski i Ukrainy. 

Debaty "Spór o Wschód"

Pod tym szyldem organizujemy nasze debaty na tematy dotyczące Europy Wschodniej. Dyskutowaliśmy już o Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie, rosyjskich okcydentalistach, współczesnych obliczach Federacji Rosyjskiej, problemach programowych Partnerstwa Wschodniego i sankcjach wobec Białorusi. Każda nasza debata jest transmitowana online i komentowana na Twitterze.

how to get your ex back
zp8497586rq

Inne

Nasza działalność nie kończy się na realizowaniu stałych, cyklicznych działań wymienionych obok. Każdy z nas jest typem społecznika aktywnego 24 godziny na dobę. Ograniczają nas tylko ramy czasowe i brak umiejętności teleportacji, ale i to jest tylko kwestią czasu. Nie wahaj napisać się do nas, gdy masz pomysł na wspólną akcję. Zaprosimy Cię do biura, porozmawiamy. Od tego wszystko się zaczyna.

„Współpracujemy z miejscowymi politykami, ekspertami, blogerami i działaczami organizacji pozarządowych“

Wsparcie

Działamy dzięki zaufaniu i pomocy naszych donatorów i partnerów:

men mszvisehrad

solidarityfundCanadapp

transitionnedfwpn_logo

 

Ty również możesz pomóc! Wystarczy kliknąć w poniższy obrazek, aby przejść do programu, który po wypełnieniu deklaracji automatycznie przekaże 1% podatku na działania Fundacji Wspólna Europa (KRS: 0000373492):

Wypełnij Pity online 2017

„Jeszcze więcej i jeszcze sprawniej dawać innym“

Kontakt

Dane rejestrowe i do faktury:

Fundacja Wspólna Europa
al. Komisji Edukacji Narodowej 98/160
02-772 Warszawa

KRS: 0000373492
NIP: 9512331319
REGON: 142728763

Dane do korespondencji:

Fundacja Wspólna Europa
ul. Flory 5/2
00-586 Warszawa

Prosimy o zapowiedzenie wizyty.

E-mail: kontakt [małpa] wspolna [kropka] org

Telefon: +48 512 203 944

Nr konta: 57 1750 0012 0000 0000 2701 8815 Raiffeisen Polbank

Zachęcamy do wsparcia naszej działalności poprzez wpłacanie darowizn na powyższy numer konta. W tytule przelewu prosimy wpisać „darowizna na cele statutowe”.

 

Do góry